Przedszkolaki w szkole

Starszaki z gr. V podobnie jak w roku ubiegłym, udały się z wizytą do gościnnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie. Najpierw obejrzały humorystyczne i pouczające przedstawienie pt. ,,Kukułka” w wykonaniu uczniów klasy III, pod kierunkiem p. Małgorzaty Sicińskiej. Treścią przewodnią przedstawienia było życie rodzinne, zwłaszcza wzajemne relacje panujące w rodzinie, codzienne troski i zmartwienia związane z posiadaniem dzieci. Czyli samo życie. Przedszkolaki z kolei za piękne przedstawienie, odwzajemniły się wierszami, które prezentowały na konkursie ,,Ulubione wierszyki”. Kolejną atrakcją dla uczestników wycieczki było zwiedzenie wystawy fotograficznej ,, Mieszkam w Polsce -zamki i pałace” autorstwa Bogdana Prusisza. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem wystawy, zwłaszcza ilości udokumentowanych na zdjęciach takich budowli w Polsce. Wystawa stworzyła też okazję, by zauważyć różnice między pałacem, a zamkiem. Zobaczyć obiekty tętniące życiem i takie, które stały się kompletną ruiną. Po wystawie czekała nas kolejna niespodzianka. Było nią uczestnictwo w lekcji, na której przedszkolaki pokazały poziom swoich kompetencji matematycznych i wykazały się umiejętności czytania i pisania. Wielkie zainteresowanie przyszłych uczniów, wzbudziły możliwości jakie stwarza praca na tablicy interaktywnej, które zademonstrowała nam z-ca dyrektora p. Alina Walczak. Dzieci również spróbowały swoich sił rysując i pisząc zarówno na tradycyjnej tablicy z wykorzystaniem kredy jak i na interaktywnej. Na koniec wycieczka przedszkolaków przeszła korytarzami szkoły. Zainteresowaniem przyszłych uczniów cieszyły się szkolne gazetki oraz plakaty informujące o ważnych rzeczach i posiadający także, większy wymiar przekazu. Podsumowując.Podczas pobytu w szkole przedszkolaki, które niedługo ,,przekroczą"próg szkoły, mogły poczuć atmosferę życia szkolnego. Dziękujemy za taką możliwość.