Andrzejkowe wróżby.

W naszym przedszkolu 28 listopada obchodzone były andrzejki. Zwyczaj ten wrósł już w tradycję naszego przedszkola. Dzięki takim przedsięwzięciom w przedszkolakach kształtowana jest postawa szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, poszerzyły zasób słownictwa, integrowały się w zabawie.
Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego najmłodszym została przypomniana legenda o wróżbach. Później dzieci wypowiedziały magiczne zaklęcie. Następnie przystąpiono do części, która najbardziej wszystkich ciekawiła. Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Było lanie wosku, wychodzenie bucików za próg, rzut kostką szczęścia, dzieci dowiadywały się także, kim będą w przyszłości. Przedszkolaki przebijały serca, aby poznać imię przyszłej żony lub męża. Wróżby przeplatane były konkursami: m.in. „Zabawy z krzesełkami”. Podpatrywanie przyszłości zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce.
Relacja 2014-12-02, 17:44 | autor: Małgorzata Gawlik-Gattner