Wiewióreczka Ruda smakołyków szuka....

Wszystkie drzewa w dąbrowie
Pogubiły listowie, pogubiły żołędzie,
Bo niedługo mróz będzie!
-Powiedz nam, powiedz Ruda Wiewióreczko,
Co dasz swoim dziateczkom?
-Ja się mrozu nie boję,
Bo mam w dziupli pokoje,
Bo mam w dziupli spiżarnię,
Wszystkie dzieci nakarmię.
Temu orzeszka, temu orzeszka
I w dziupli zimę przemieszkam.

Spiżarnia wiewiórki jest już pełna jesiennych przysmaków. Jak co roku, dzieci wsparły ją w orzeszki, szyszki i żołędzie, tyle ich miały w koszyczkach….. Trzeba szykować zapasy na te trudne czasy. Niedługo spadnie śnieg, więc trudno będzie znaleźć coś pysznego. Zwierzęta już szykują się do zimowego snu i gromadzą smakołyki, a zima tuż, tuż…… Wiewiórki nie spotkaliśmy, chyba byliśmy trochę zbyt głośni, ale za to znaleźliśmy na drzewach budki dla ptaków i poidełka dla zwierząt. W taki sposób ludzie dbają o całą leśną faunę. Wiewiórka też się chętnie napije. Zima to trudny czas dla wszystkich zwierząt, a takie budki dają ptakom schronienie przed mrozem i śniegiem. Pamiętajmy wszyscy, dzieci i dorośli pomagajcie zwierzętom w czasie zimy!
Grupa MOTYLKI.

Relacja 2020-11-14, 19:01 | autor: Iwona Rabiega