„Każdy przedszkolak to mały Polak”

W naszym przedszkolu, 13 listopada 2020r. odbył się dla dzieci konkurs recytatorski pt. „Każdy przedszkolak to mały Polak” zorganizowany przez panią Małgorzatę Gawlik-Gattner w ramach projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała”. W konkursie wzięło udział siedmiu uczestników z grup „Pszczółki”, „Motylki”, „Biedronki” i „Smerfy”.
Głównymi celami konkursu była popularyzacja twórczości patriotycznej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały się w znanych i mniej znanych wierszach o tematyce patriotycznej. Mali artyści wykazali się wspaniałymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Poziom był bardzo wysoki.
Komisja wyłoniła następujących laureatów:

Miejsce I – Anna M. z wierszem „Moja mała Ojczyzna” - Joanna Białobrzeska – grupa „Pszczółki”

Miejsce II – Klara Ł. - „Polska oczami dziecka” - Dorota Kluska – grupa „Motylki”

Jan S. - „Katechizm polskiego dziecka” - Władysław Bełza – grupa Biedronki

Miejsce III – Maja C. - „Moja mała Ojczyzna” - Joanna Białobrzeska – grupa „Smerfy”

Wyróżnienia:

Aleksandra Z. - „Polska oczami dziecka” - Dorota Kluska – grupa „Motylki”
Adam K. „Barwy ojczyste” - Czesław Janczarski, „Polska” - Ryszard Przymus” - grupa „Pszczółki”
Szymon K. - „A mój dom jest biało-czerwony” - Agnieszka Widlarz – grupa „Motylki”

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez:

Przedszkole Nr 2 w Wieruszowie
P.P.H.U. "WABNIC" w Torzeńcu https://www.wabnic.com/
PPUH MAR-GRAF II w Wieruszowie
PKO Bank Polski oddział w Wieruszowie

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Prosimy zatem Rodziców, aby w natłoku codziennych obowiązków znaleźli chwilkę i w większym stopniu zaangażowali się w organizowane przez przedszkole konkursy. Dbajmy wspólnie o rozwój naszych dzieci.
Relacja 2020-11-14, 10:32 | autor: Małgorzata Gawlik-Gattner