Podziękowania.

W okresie zdalnego nauczania, jednym z tematów podejmowanym przez panie wraz z dziećmi, był temat związany z zawodami wykonywanymi przez ich rodziców. Dzieci „rozmawiały” z paniami , oraz z rodzicami o tym, jak ważną rolę dla wszystkich w społeczeństwie odgrywa każdy zawód. Przedszkolaki zmierzyły się z problematyką „Który zawód według Ciebie jest bardziej ważny, a który mniej?”, „Czy mogłoby nie być jednego z zawodów?” Ostatecznie po wysłuchaniu wiersza Juliana Tuwima, pt.: „Wszyscy dla wszystkich”, dzieci doskonale wiedzą, że nie da się wyeliminować któregokolwiek z zawodów z naszego życia. Wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Najlepszym tego przykładem był i jest nadal okres pandemii z powodu koronawirusa. W pierwszym etapie, kiedy musieliśmy pozostać w domach, by chronić się przed wirusem, a jednocześnie mnóstwo ludzi już chorowało w szpitalach mogliśmy zobaczyć, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy podjęli walkę z „niechcianym gościem”. Lekarze, pielęgniarki, laboranci, cała służba zdrowia odważnie i z olbrzymim poświęceniem dbała o chorych, samemu pozostając w wielkim niebezpieczeństwie. W podobnej sytuacji znaleźli się ci ludzie, którzy prowadzili swoją działalność, by inni mogli w miarę normalnie funkcjonować. Dzieci podczas rozmów z rodzicami przekonały się jak wiele zawdzięczamy piekarzom, sprzedawcom, rolnikom, kierowcom tirów, oraz olbrzymiej liczbie innych zawodów, dzięki którym mieliśmy dostarczane produkty na półki do sklepów. Wiele wysiłku i pracy włożyły panie, które szyły maseczki na twarz, byśmy mogli chociaż w najmniejszym stopniu chronić się przed wirusem.
Tym samym, dzieci z naszego przedszkola postanowiły podziękować ludziom wszystkich zawodów za trud, odwagę i poświęcenie przygotowując laurki z ciepłymi słowami płynącymi prosto z serca.
Relacja 2020-06-26, 21:03 | autor: Małgorzata Gawlik-Gattner