"Jeżyki" w sklepie owocowo-warzywnym

Marchewkę chrupiemy
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki.”

W dniu 4 października grupa „Jeżyki” udała się z wizytą do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw warzyw i owoców. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku. W nagrodę otrzymały pyszne owocowe lizaki.
Przedszkolaki miały okazję nie tylko zaobserwować pracę pani ekspedientki w prawdziwym sklepie, ale dwójka z nich mogła również odgrywać rolę sprzedawcy. Pozostałe dzieci dokonały zakupu marchewek, które po powrocie do przedszkola wszyscy chrupaliśmy.
Na zakończenie dzieciaki podziękowały pani ekspedientce za przyjęcie i miłą obsługę wręczając wykonaną własnoręcznie laurkę. Wszyscy byli zadowoleni z wizyty w sklepie i ze swoich zakupów.
Relacja 2019-10-07, 11:52 | autor: Marzena Woś