Znam Swoje Miasto Wieruszów

16 listopada starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie wiedzy o mieście Wieruszowie – ZNAM SWOJE MIASTO WIERUSZÓW. Konkurs został zorganizowany przez Publiczne Przedszkole Samorządowe Nr 1, w ramach obchodów 650 – lecia naszego miasta. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań o mieście i jego okolicach, poczucie kształtowania własnej tożsamości oraz kształtowanie więzi emocjonalnej ze swoim miejscem zamieszkania.
Naszą placówkę reprezentowali: Mateusz Miś i Nadia Zawadzka z grupy ,, Biedronki” oraz Hanna Sikora i Marianna Rybak z grupy ,, Misie”.
Konkurs podzielony był na trzy etapy. W I części dzieci odpowiadały indywidualnie na wylosowane przez siebie pytania. Kolejnym zadaniem było ułożenie na czas obrazka z części, natomiast ostatnia konkurencja polegała na szybkim i dokładnym pokolorowaniu flagi Wieruszowa, zgodnie z właściwymi barwami.
Po zliczeniu punktów, nasze przedszkole uplasowało się na pierwszym miejscu wśród wszystkich placówek biorących udział w konkursie.
Aby wyłonić pierwsze trzy miejsca, jury musiało zadać dodatkowe pytania. Po dogrywce najwięcej punktów i tym samym I miejsce zdobyła Nadia Zawadzka, natomiast III miejsce zajął Mateusz Miś.
Wszystkie dzieci otrzymały z rąk Naczelnika Wydziału Ogólno-Organizacyjnego Waldemara Urbaniaka nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Brawo !!!
Relacja 2018-11-18, 17:06 | autor: Justyna Dybek