Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole...

Mijający rok był dla nas bardzo dynamiczny i pracowity. W starszakach ciągle coś się działo. Już we wrześniu rozpoczęliśmy przygotowania do uroczystości ,, Pasowania na Starszaka”. Byliśmy bardzo dumni, kiedy w towarzystwie rodziców pani dyrektor Iwona Hojczyk pasowała nas na starszaków. Czuliśmy dużą presję ale też wyróżnienie, że jesteśmy ważni i najstarsi w naszym przedszkolu, gdyż niektórzy z nas przebywają w nim od ponad czterech lat.
Potem przyszedł czas świąteczny i wielkie dla nas wydarzenie. Stanęliśmy na wysokości zadania i sami wcielając się w role Świętej Rodziny, pastuszków i aniołków, przygotowaliśmy jasełka dla młodszych kolegów i całego personelu przedszkola.
W styczniu wystąpiliśmy również dla naszych Babć i Dziadków z okazji Ich święta. Odbył się również w naszym kościele ,, Koncert Chórów”, w którym także braliśmy udział, reprezentując naszą placówkę.
Po feriach i zasłużonym odpoczynku, wzięliśmy się ostro do pracy. Poznawaliśmy wciąż nowe litery i cyfry, czytaliśmy i liczyliśmy. W międzyczasie braliśmy udział we wszystkich uroczystościach przedszkolnych, przedstawieniach teatralnych, akcjach charytatywnych, olimpiadach sportowych i konkursach, zdobywając medale, nagrody i dyplomy.
I tak mijały kolejne miesiące, w czasie których czekały nas nowe wyzwania. 2 Maja z okazji Święta Flagi, przygotowaliśmy uroczystą akademię. Były patriotyczne wiersze i piosenki o Polsce. Razem z całą przedszkolną społecznością odśpiewaliśmy Hymn Polski.
Potem nadeszła pora na niespodziankę dla rodziców. W tym roku zaprosiliśmy Tatę i Mamę, aby ostatni raz w przedszkolu wystąpić przed Nimi i wręczyć upominki z okazji Ich święta.
Ani się obejrzeliśmy, aż przyszedł czerwiec i ostatni miesiąc pobytu w naszym przedszkolu. Zaczęło się odliczanie, ile to jeszcze dni pozostało do końca roku.
Czekała nas jeszcze ostatnia wspólna wycieczka do Wrocławia. Było super, wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni. Potem już tylko sprzątanie, pakowanie i ostatnie próby przed zakończeniem roku szkolnego. I choć wielkimi krokami zbliżał się remont naszego przedszkola i słychać było pracujące przez cały dzień koparki, dzielnie ćwiczyliśmy poloneza, aby móc zaprezentować się naszym rodzicom.
W końcu nadszedł ten dzień. Musieliśmy się pożegnać, choć wcale to nie było takie łatwe. Trudno rozstać się z naszą salą, ulubionymi zabawkami, a przede wszystkim z kolegami i koleżankami. To tu nawiązały się pierwsze nasze przyjaźnie, a nawet sympatie. Czasami spędzaliśmy ze sobą więcej czasu niż ze swoimi rodzicami. I choć niektórzy z nas przyszli dopiero w tym roku do zerówki, zaprzyjaźniliśmy się z nimi równie mocno.
Z sentymentem wspominaliśmy z naszą panią jak to było, kiedy po raz pierwszy przekroczyliśmy próg przedszkola. Kiedy uczyliśmy się piosenki na zakończenie, nikt z nas się nie śmiał, a łezka w oku kręciła się nie tylko nam, ale także naszej Pani. Było nam smutno, że niedługo musimy się pożegnać.
14 czerwca, wcześniej niż zwykle odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Byliśmy bardzo przejęci. Chcieliśmy, aby wszystko wyszło jak najlepiej. Na scenie Wieruszowskiego Domu Kultury powitała nas Pani Dyrektor i rozpoczęło się Uroczyste Zakończenie. Byliśmy szczęśliwi, że przyszli nasi Rodzice, a obok stały nasze Panie, które w razie tremy podpowiedzą i pomogą. Wszystko przebiegało zgodnie z planem a polonez w naszym wykonaniu zachwycił wszystkich obecnych. Rodzice bili nam brawa, nagrywali filmiki i robili zdjęcia. Na zakończenie otrzymaliśmy Dyplomy Ukończenia Przedszkola oraz nagrody książkowe.
Wspólnie z rodzicami podziękowaliśmy za wszystko naszym wychowawcom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom przedszkola wręczając bukiety pięknych kwiatów.
Z sentymentem będziemy wspominać czas spędzony wspólnie z Wami. Dziękujemy za wszystko.

Starszaki z grupy ,, Biedronki” i ,, Pszczółki”

DO RODZICÓW

Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za kwiaty, życzenia i miłe niespodzianki przygotowane przez Państwa, w związku z zakończeniem Roku Szkolnego. To zaszczyt dla nas, pracować z Waszymi dziećmi, jesteśmy wdzięczni, że powierzyliście opiekę nad nimi właśnie nam. Życzymy Wam wielu wzruszających chwil i sukcesów w kolejnych etapach nauki szkolnej Waszych pociech. A wszystkim dzieciakom życzymy udanych WAKACJI!
DZIĘKUJEMY!!!

Wychowawcy, nauczyciele i pozostały personel przedszkola

Relacja 2018-06-17, 15:19 | autor: Justyna Dybek