Lodowa kraina

Dzieci z grupy ,, Biedronki” poznawały zwierzęta zamieszkujące lodową krainę. Jako pomoc w poszukiwaniu tej krainy posłużyła im mapa, na której odnalazły dwa bieguny i odczytywały napisy: Arktyka i Antarktyda. Z zainteresowaniem oglądały zdjęcia zwierząt ( foka, niedźwiedź polarny, mors, lis polarny i pingwin) oraz wysłuchały ciekawostek na temat ich wyglądu zewnętrznego oraz sposobu odżywiania. Z łatwością rozwiązywały zagadki słowne oraz składały w całość obrazki z części z sylwetami zwierząt. Nie zabrakło również opowiadania o małym pingwinku Dżonie oraz zabawy ruchowej ze śpiewem.
Na zakończenie ,, Biedronki” wykonały pingwina z kolorowego papieru oraz urządziły zimową wystawkę dla rodziców.

Relacja 2018-01-29, 12:29 | autor: Justyna Dybek