Mobilne planetarium

Mobilne planetarium ,, Sfera Wiedzy”- Kreatywna Edukacja, kolejny raz odwiedziło nasze przedszkole. Dzieci po raz drugi, nie opuszczając przedszkola, miały okazję wyruszyć w fascynującą podróż w nieznane zakątki Kosmosu. Tym razem oglądały film ,, Woda. Tajemnice H2O”. Dzięki gwiazdce kina edukacyjnego- Kropelce, odkrywały tajemnice jakie kryje w sobie woda. Dowiedziały się skąd wzięła się woda na Ziemi, gdzie możemy ją znaleźć, i jaką pełni rolę w życiu człowieka. Zapoznały się także z ,, obiegiem wody w przyrodzie”.
Pokazy w planetarium to doskonały sposób na rozwój kreatywności i spostrzegawczości najmłodszych widzów. Kino sferyczne to jeden ze sposobów nowoczesnego podejścia do nauki. Używając specjalnego projektora, wyświetlany obraz daje efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Dzięki temu niebo, gwiazdy i planety znalazły się na wyciągnięcie ręki. Ta nowatorska metoda poznania sprawiła, iż dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tej fascynującej podróży.
Relacja 2018-01-19, 17:26 | autor: Justyna Dybek