Wyjazd na basen

29 listopada starszaki z naszego przedszkola udały się na basen do Ostrzeszowa. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez Gminę Wieruszów. W związku z wyjazdem, dzień wcześniej odwiedzili nas pracownicy urzędu, którzy wręczyli przedszkolakom prezenty w postaci czepków do pływania oraz słodyczy.
Większość dzieci często wyjeżdża z rodzicami na basen, ale wspólna wyprawa z kolegami to zupełnie coś innego. Pobyt na pływalni oraz zajęcia basenowe dostarczyły dzieciom wiele radości. Pod okiem wykwalifikowanych osób oraz ratowników, nasi wychowankowie pobierali pierwsze lekcje pływania. Po uprzedniej rozgrzewce i ćwiczeniach w wodzie, dzieci z pomocą ,,makaroników” uczyły się pływać zarówno na brzuchu jak i na grzbiecie. Na zadowolonych twarzach pojawiały się uśmiechy i satysfakcja z pierwszych efektów nauki. Tylko nielicznych ogarniała lekka trema, ale dzielnie pokonywali swoje ,, małe słabości”. Po lekcji pływania nadszedł czas na swobodne zabawy w brodziku. Dzieci pod opieką wychowawców korzystały ze wszystkich wodnych atrakcji. Był to czas uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.
Bezpieczne zajęcia i zabawy w wodzie były możliwe dzięki przestrzeganiu przez przedszkolaków regulaminu oraz wszystkich zasad obowiązujących na pływalni. Dzieci zdrowe i szczęśliwe wróciły do przedszkola.
Relacja 2017-12-01, 19:32 | autor: Justyna Dybek