Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania zabawki „Miś” nazwanego na cześć Theodora Roosevelta. W 1902r. prezydent wybrał się na polowanie. Po długim czasie bezowocnych łowów jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. T. Roosevelt ulitował się nad zwierzątkiem i nakazał je wypuścić. Od tamtej pory zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear.

Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie. Wszystkie dzieci bardzo lubią tę maskotkę, ponieważ jest miękka, puchata, można jej opowiedzieć najskrytsze tajemnice, jest niezastąpiona przy zasypianiu. Dzieci z naszego przedszkola obchodziły urodziny Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zapoznane z jego historią, wysłuchały wierszyków, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach, tańcach i konkursach. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły swoje pluszaki.
Nasze przedszkole odwiedziła także pani Elżbieta Żłobińska z Biblioteki Pedagogicznej w Wieruszowie, która prowadziła z przedszkolakami zajęcia związane z Dniem Pluszowego Misia.
Dziękujemy bardzo serdecznie za wizytę i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola.
Relacja 2017-11-23, 18:25 | autor: Małgorzata Gawlik-Gattner
Przedszkolowo.pl logo