Razem bezpieczniej

17 listopada wychowankowie naszego przedszkola gościli przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie- starszego sierżanta Monikę Lis oraz sierżanta sztabowego Piotra Siemickiego. Podczas warsztatu w ramach projektu Akademia bezpieczeństwa w Gminie Wieruszów, dzieci dowiedziały się o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w czasie poruszania się po ulicy. W czasie pogadanki z policjantem, utrwaliły wiadomości o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, przestrzegając zasady spoglądania najpierw w lewo, potem w prawo a następnie znów w lewo. Przypomniały sobie jak wygląda sygnalizator świetlny i jak powinni postępować kierowcy i piesi, wraz ze zmianą kolejnych świateł. Ważną część rozmowy stanowiły przepisy obowiązujące rodziców w czasie przewożenia dzieci samochodem. Przedszkolacy doskonale wiedzą, że muszą podróżować w odpowiednich fotelikach oraz zapiętych pasach bezpieczeństwa. Pan policjant zwrócił także uwagę na przestrzeganie przepisów w czasie jazdy rowerem, przypominając o zakładaniu kasku na głowę.
Po zakończeniu rozmowy oraz pytań zadawanych przez dzieci, przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Wszyscy otrzymali od naszych gości odblaskowe czapki na głowę.
W podziękowaniu za spotkanie, dzieci wręczyły przedstawicielom policji piękne laurki.
Relacja 2017-11-19, 15:30 | autor: Justyna Dybek