Narodowe Święto Niepodległości

,,Polska to wszystko co sercu drogie, dlatego drogie bo swoje”- pisał Leopold Staff w wierszu pt. ,, Co to jest Polska?”. Małe dziecko swoją postawę patriotyczną kształtuje poznając swoją ulicę, swoje miasto. Od rzeczy i spraw najbliższych, do dostrzegania i rozumienia tego, co ważne dla całego kraju. Kształtowanie pojęcia ,, Polak” zaczyna się od rozumienia tego, że mieszkamy na tym samym terytorium, mówimy tym samym językiem, łączy nas wspólny symbol- Orzeł Biały i biało- czerwona flaga.
Dzień 11 listopada to ważne święto dla każdego Polaka. Dzieci z naszego przedszkola obchodziły Święto Niepodległości już w piątek. 5- latki z grupy ,, Misie” pod kierunkiem wychowawczyni Moniki Matczak, przygotowały uroczystą akademię dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z ważnymi wydarzeniami historycznymi naszego kraju walczącego o wolność oraz z zainteresowaniem słuchały wierszy o symbolach narodowych (godło, flaga, hymn państwowy). Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z personelem odśpiewały z należytym szacunkiem Hymn Polski.
Udział w akademii oraz postawa ,,małych patriotów” świadczy o tym, iż dzieci rozumieją doniosłość świąt państwowych oraz wydarzeń historycznych z nimi związanych i chętnie w nich uczestniczą. Swoim zachowaniem dają dowód na to, że kochają swoją Ojczyznę.
Relacja 2017-11-12, 11:30 | autor: Justyna Dybek