Spotkanie z listonoszem

,, Chodzi listonosz tu i tam
Puka do mieszkań stu
Ja listonosza dobrze znam
Dzień dobry mówię mu”

Praca listonosza jest bardzo ważna i potrzebna. Starszaki z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z listonoszem i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z jego pracą. Pan Mariusz Chadryś odwiedza nasze przedszkole niemal każdego dnia. Dzieci często obserwują go, jak w niebieskim ubraniu, z czapką na głowie mknie na swym rowerze po naszym osiedlu. Spotkanie z listonoszem było okazją do rozmowy na temat jego trudnej i codziennej pracy , ze względu na pogodę i porę roku. Starszaki obejrzały strój listonosza, charakterystyczną czapkę i torbę pełną listów. Zadawały też wiele pytań dotyczących wędrówki listów po całym świecie. Pan listonosz podarował dzieciom drobne upominki, a dzieci w podziękowaniu, zaśpiewały piosenkę i wręczyły samodzielnie wykonane laurki.
Wizyta listonosza była inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych, które ozdobiły nasze przedszkole.
Relacja 2017-10-29, 11:58 | autor: Justyna Dybek