Czarodziejska Kraina

W piątek 28 września starszaki z naszego przedszkola zostały zaproszone do WDK na przedstawienie teatralne ,, Czarodziejska Kraina” w wykonaniu aktorów z Łodzi. Już od wejścia, dzieci powitała kolorowa, oświetlona scena z piękną dekoracją. Przedszkolaki w zabawny sposób poznały pracę aktorów w teatrze. Dowiedziały się czym zajmuje się reżyser, scenograf, kostiumolog oraz klakier. Poszerzyły słownik czynny o pojęcia dotyczące teatru, poznały takie gatunki sztuki jak: komedia, tragedia i dramat oraz dowiedziały, czym różnią się od siebie. Wszystko połączone było z pełnymi humoru zabawami, piosenkami i rymowankami. Następnie starszaki obejrzały przedstawienie ,, Żabi król”, z piękną oprawą muzyczną, autorstwa Jacka Łągwy, znanego z zespołu ,, Ich Troje”.
Na zakończenie aktorzy zwrócili się do wszystkich widzów, tych małych jak i dużych, z przesłaniem ,, Żyj w trzeźwości bez przemocy w rodzinie”.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie.
Relacja 2017-09-30, 18:14 | autor: Justyna Dybek