Sprzątanie świata

Okres przedszkolny w życiu dziecka to czas kształtowania się zalążków właściwych postaw i przekonań. Zadaniem edukacji jest kształtowanie postawy proekologicznej i przekonania, że człowiek nie tylko niszczy przyrodę, ale może ją także uratować. Jednym z przykładów takich działań jest między innymi udział dzieci z naszego przedszkola w ogólnoświatowej akcji ,, Sprzątanie Świata- Polska” pod hasłem ,, Nie ma śmieci – są surowce”.
15 września jak co roku porządkowaliśmy plac zabaw oraz teren wokół ogrodzenia. Kapryśna pogoda nie przeszkodziła nam w zbieraniu śmieci, które wrzucaliśmy do worków. Z ochotą i zaangażowaniem udało nam się posprzątać nasze najbliższe otoczenie i wrócić do przedszkola przed deszczem. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że zarówno dzieci jak i dorośli powinni dbać o naszą planetę i zrobić wszystko, aby cieszyć się jej pięknem. My zaczynami już od najmłodszych lat i mamy nadzieję, że tak będzie zawsze.

Relacja 2017-09-15, 21:39 | autor: Justyna Dybek