Bezpieczny przedszkolak

Każdy przedszkolak mały i duży powinien wiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. W tym celu dzieci z naszego przedszkola zdobywały na zajęciach wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Przede wszystkim utrwalały zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz wiadomości o znakach drogowych i sygnalizatorze świetlnym.
Zdobyte umiejętności dzieci mogły wykorzystać w praktyce, podczas spotkania z policjantem na skrzyżowaniu. Krótka pogadanka z funkcjonariuszem ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa oraz pokaz radiowozu policyjnego były dla dzieci nie lada atrakcją. Największą frajdą był jednak pokaz kierowania ruchem na pobliskim skrzyżowaniu. Dziękujemy przedstawicielom policji za spotkanie oraz uświadomienie dzieciom konieczności poznania przepisów ruchu drogowego.
Relacja 2017-09-15, 21:24 | autor: Justyna Dybek